Rekonstruujete nebo jen máte náladu měnit a inovat vzhled koupelny či kuchyně? Jednou z věcí, které můžete změnit jsou vodovodní baterie. Velikosti malý prvek, který však může značně změní vzhled celé místnosti. V dnešní době máme na výběr nepřeberné množství designů, barev, materiálů a je jen na nás co si vybereme.

Co u výběru musíme vědět? Jakou baterii, kde bude instalována, jakým způsobem bude uchycena a jak se bude spouštět voda.

Výměna se týká nejen kuchyně, ale převážně koupelny a jedná se o tyto tipy baterií:

  • dřezovou
  • umyvadlovou
  • vanovou
  • sprchovou
  • bidetovou

Rozlišujeme tyto tipy baterií dle ovládání

Kohoutková barerie:

Vypadalo to, že kohoutkové baterie vyšly z módy, ale je pravdou. Díky inovacím, kterými prošly jsou ve velké míře využívány v prostorách s retro nádechem či hodně oblíbeném provance stylu. Zjednodušilo se jejich používání a obrovskou výhodou je, že si již nemusíme vykloubit zápěstí, stačí jedno otočení o 90* stupňů a vodu zastavíme. Baterii lze použít nejen v kuchyni, ale také v koupelně.

Pákové baterie:

Její výhodou od kohoutkové je jednoduchost v jejím ovládání a v úspoře spotřebované vody. Využítí má v koupelně, ale i kuchyni.

Termostatické baterie:

Tento tip baterie ušetří naší peněženku, lehce se ovládá. Na baterii nastavíte teplotu vody, změnu upravujete bezpečností pojistkou. Její využití je spíše v koupelně u vany, či sprchy.

Ať už si vybereme jakoukoliv baterii vždy musíme vědět, jakým způsobem bude uchycena, zda preferujeme umístění na stěnu či stojánkovou verzi.

Velkou výhodou koupelnových baterií dnes je, že se většinou vyrábí v sérii s vanovou, sprchovou a bidetovou baterií, takže bezproblémově sladíte design Vaší koupelny.

Výměna vodovodní baterie, jak jednoduše to zní, ovšem samotná výměna pro nás může být docela oříšek a pěkně nás potrápit. A to i přestože si nastudujeme postup na youtobe. Přeci jen v domácnosti nedisponujeme potřebným nářadím jako profesionální instalatér a proto chcete-li si ušetři čas i stres využijte služeb našich zkušených instalatérů. Ti Vám nejen rádi poradí s výběrem správného typu baterie, ale instalatérské práce i provedou.